آموزش و اخبار تلگرام

بستن

آموزش ساخت ربات تلگرام-پارت۲

آموزش ساخت ربات تلگرام

آموزش ساخت ربات تلگرام-پارت۲

در قسمت اول مطلب آموزش ساخت ربات تلگرام که منتشر نمودیم به طور مقدماتی به معرفی و آموزش نحوه ی ساخت ربات تلگرام نیز پرداختیم. در این قسمت از آموزش ساخت ربات تلگرام که در واقع تکمیل کننده ی پارت اول این آموزش می باشد به معرفی و آموزش دستورات Bot Setting یا به عبارتی تنظیمات ربات که در ربات بات فادر(Botfather) برای تنظیمات خاصی از ربات شما می باشد خواهیم پرداخت.

دستورات تنظیمات ربات(Bot Setting):

 

۱۱- token/: هر رباتی که در بات فادِر ساخته می شود یک شناسه چندکاراکتری دارد که منحصر به فرد بوده و آیدی آن ربات به حساب می آید. لازم است در زمان برنامه نویسی ربات این توکن در سورس کد ربات جهت شناخته شدن ربات توسط api تلگرام مورد استفاده قرار گیرد. دستور token/ توکن ربات را در اختیارتان قرار می دهد.

۱۲- revoke/: با این دستور می توانید ربات مورد نظر خود را از لیست بات هایی که ثبت نمودید انتخاب نموده و اقدام به ایجاد توکن جدید نمایید. امّا دقت نمایید که توکن قبلی نیز با این از کار خواهد افتاد.

۱۳- setinline/: این دستور قابلیت استفاده ی اینلاین(inline) ربات را فعال یا غیر فعال می کند. قابلیت اینلاین بدین شرح است که کاربر همانند تصویر زیر بدون آنکه در ربات شما باشد تنها با وارد کردن یوزرنیم ربات و دستور مشخص در ادامه ی آن می تواند از آن استفاده کند. البته این قابلیت تنها برای برخی از ربات ها کاربرد دارد و برای برخی خیر.

۱۴- setinlinegeo/: ربات های اینلاین این قابلیت را دارند که اطلاعات مکانی کاربر را از وی دریافت کنند. این دستور می تواند این قابلیت فعال یا غیرفعال نماید.

۱۵- setjoingroups/: با این دستور می توانید مشخص کنید که آیا ربات شما قابلیت اضافه شدن به گروه های تلگرام را داشته باشد یا خیر.

۱۶- setprivacy/: با این دستور می توانید  حساسیت ربات به دستورات را هنگامی که به گروهی اضافه می شود فعال یا غیرفعال کنید.

 

خب تا به اینجای کار این توضیحات برای کسانی بود که از مهارت برنامه نویسی و همچنین سرور جهت میزبانی ربات خود برخوردار بودند. امّا برای افرادی که از این ویژگی های برخوردار نیستند هم راهی وجود دارد تا بتوانند ربات خود را داشته باشند. شما می توانید از داشبوردها و یا ربات های تلگرامی که امکان ساخت ربات های ساده را برایتان فراهم می کنند استفاده کنید.  این سایت ها یا ربات های را می تواند با جستجو در گوگل بیابید. با استفاده از این امکان شما بدون داشتن دانش برنامه نویسی و یا داشتن سرور می توانید ربات داشته باشید. البته اطلاعات و آموزش کار با ربات Botfather که در بالا شرح داده شد برای این نوع از ربات ها هم نیز لازم می باشد. امیدواریم این مقاله مقداری جهت آشنابی با ساخت ربات تگلرام مفید واقع شده باشد.

نظرات کاربران

حمید پرویز گفته: پاسخ ۲۰ آبان ۱۳۹۶

سلام. میتوانید برای من یک رباط کامل بذای آموزش سواد آموزی فارسی ایجاد کنید. در صورت پاسخ مثبت مبلغ آن را پیشنهاد بدهید.