آموزش و اخبار تلگرام

بستن

امکان انجام بازی های آنلاین در تلگرام

آپدیت جدید تلگرام-امکان انجام بازی های آنلاین

آپدیت جدید تلگرام-امکان انجام بازی های آنلاین

اگرچه زمان زیادی از انتشار آخرین نسخه ی مسنجر تلگرام نسخه ی ۳٫۱۲ نمی گذرد کمپانی تلگرام بروزرسانی دیگر را که نسخه ۳٫۱۳ این اپلیکیشن است منتشر نموده است و یکی از سورپرایزهای ۲۰۱۶ خود را برای کاربران خود در این آپدیت رونمایی نموده است.

مسنجر تلگرام بدون شک یکی از برترین و محبوب ترین اپلیکیشن های دنیا در زمینه ی ارتباطات است و همیشه و تقریباً در تمام بروزرسانی های خود کاربرانش را شگفت زده نموده و با افزودن بخش ها و امکانات جدید به خود از جمله ی پیشتازترین کمپانی های ارتباطی در نوآوری و خلاقیت شناخته می شود. پس از آنکه api اختصاصی تلگرام برای ساخت ربات ها ایجاد و معرفی و امروز شاهد محبوبیت فوق العاده این ربات ها و تعداد بیشمارشان هستیم این بار در بروزرسانی ۳٫۱۳ تلگرام از ایده ی جدید بازی آنلاین بین کابران در تلگرم رونمایی نموده و api آن دست توسعه دهندگان را برای ساخت این بازی ها باز گذاشته است تا به سرعت و در حد قابلیت ها و توانایی های این api شاهد انتشار بازی های آنلاین باشیم. اگرچه این که چگونه در فضای پیام رسان تلگرام می توانیم تجربه ی بازی لذت بخشی را داشته باشیم کمی عجیب به نظر می رسد امّا با معرفی کامل تری از این ایده شما پاسخ سوال خود را خواهید گرفت.

به نقل از تلگرام در حال حاضر ۳۰ بازی جذاب توسط دو ربات gamee@ و gamebot@ در اختیار کاربران قرار گرفته است که همگی از نوع رکوردی و رقابتی بوده تا جنبه‌ی جذاب‌تری به این ویژگی جدید تلگرام ببخشند. شما چه در چت شخصی با یک فرد و چه در گروه می‌توانید با تایپ دستور  gamee@ و gamebot@ لیستی از بازی‌های موجود را مشاهده کنید و با لمس بازی مورد نظر، تصویر و دکمه‌ی پلی را برای آن چت ارسال کنید. بعد از این کار هر کاربری از جمله خود شما با لمس گزینه‌ی Play به صورت آنلاین و توسط مرورگر وارد بازی خواهد شد.این موضوع به این معنا است که هیچ کاربری نیاز به دانلود یا نصب بازی نخواهد داشت و همه چیز در مرورگر گوشی اجرا خواهد شد.

screenshotss

طراحی این بازی ها به گونه ایست که حس بازی کردن در یک اپلیکیشن مجزا را به شما خواهد داد. از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره نمود آنکه می توانید در مرورگر داخلی تلگرام به بازی کردن بپردازید.

حال به توضیح اینکه چگونه فضای رقابتی در این بازی‌ها شکل می‌گیرد خواهیم پرداخت. هرکاربری که روی گزینه‌ی Play لمس کند دارای شناسه‌ی منحصربه فردی خواهد بود که امتیازات گرفته شده در آن بازی، حتی با وجود آنکه در مرورگر گوشی اتفاق می‌افتند در تلگرام ثبت خواهد شد. برای مثال وقتی شما روی این گزینه لمس می‌کنید و وارد بازی می‌شوید بعد از انجام آن و بازگشت به صفحه‌ی گفتگو، پیامی در چت ارسال خواهد شد و امتیاز شما در بازی را به اطلاع کاربر یا کاربران مقابل خواهد رساند. این رکورد شما به طور زنده در این بخش ثبت خواهد شد به این معنا که اگر موفق به ارتقای رکورد خود شوید رکورد قبلی به روز می‌شود و چدیدترین امتیاز شما را نشان می‌دهد. از همین رو کاربران مختلف حاضر در چت یا گروه می‌توانند به نوبت بازی مورد نظر را انجام دهند و با ثبت امتیاز خود با یکدیگر به رقابت بپردازند. شما قادر به تنها بازی کردن این بازی‌ها نیز خواهید بود و می‌توانید با ارسال این دو دستور به خود، به تنهایی از انجام این بازی‌ها لذت ببرید.

در حال حاضر ۳۰ بازی با استفاده از تکلنولوژی HTML5 در ربات های معرفی شده در بالا قرار داده شده و به مرور با آشنایی بیشتر توسعه دهندگان با قابلیت های api بر تعدادشان افزوده خواهد شد.

بنا بر اعلام تلگرام شما برای استفاده از ویژگی های جدید نیازمند نسخه iphon 4 به بالا و یا اندروید ۴٫۴ و بالاتر خواهید بود و همچنین لازم است تا آخرین نسخه ی تلگرام را نیز دانلود نمایید.

ساخت بازی تلگرام:

تلگرام پلت‌فرم گیمینگ خود را نیز همچون استیکرها به صورت آزادانه در اختیار کاربران قرار داده است به این معنا که می‌توانید با استفاده از API اختصاصی این پلت‌فرم خود شما نیز به ساخت بازی بپردازید.

دانلود Telegram 3.13.0 – جدیدترین نسخه تلگرام برای اندروید!

نظرات کاربران

alireza گفته: پاسخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

سلام خسته نباشي من ايفون دارم و وقتي ميخوام بازي كنم بازي با مرورگرم وا ميشه و وقتي دبل كليك ميكنم صفحه زوم ميشه و نميتونم بازي كنم لطفا بگيد من چيكار كنم كه بازي با خوده تلگرام باز شه