آموزش و اخبار تلگرام

بستن

ربات تلگرام چیست؟

 

ربات تلگرام چیست

ربات تلگرام چیست؟

این روزها دیگر کمتر کسی پیدا می شود که اسم پیام رسان تلگرام به گوشش نخورده باشد و یا از آن استفاده نکرده باشد. حتی کسانی که از دیوایس های هوشمند هم استفاده نمی کنند با تلگرام آشنایی داشته و نامش را شنیده و در موردش اطلاعاتی دارند.

پیام رسان تلگرام با داشتن بیش از بیست میلیون کاربر در ایران به جرات و با اختلاف چشمگیری پیام رسان اول ایران به شمار می آید و به دلیل امکانات فوق االعاده و سرعت عالی انتقال پیام و فایل و … بسیار مورد توجه قرار گرفته و محبوبیت خاصی دارد. علاوه بر امکاناتی که یک لازم هست تا یک مسنجر در اختیار قرار دهد امکان دیگری به نام بات یا همان به فارسی “ربات” داشته که بسیار مورد توجه قرار گرفته و خبرهای جالبی از آن به گوش می رسد.

حال در این تایپیک قصد داریم تا به معرفی ربات تلگرام بپردازیم. ربات تگلرام به زبان ساده یک حساب کاربری”اکانت” تلگرام مانند دیگر اکانت هاست که منتها به جای انسان  تکه کد نوشته شده به یک زبان برنامه نویسی سمت سرور همانند PHP صاحب این حساب کاربری بوده و به نوعی می توان نامش هوش مصنوعی گذاشت و  یک سِری از کارهایی که برنامه نویس برای آن مشخص نموده را انجام می دهد. ربات های تلگرام قادرند به صورت خستگی ناپذیر و ۲۴ساعته امکانات و سرویس های بی شماری در اختیار کاربران تلگرام قرار دهند. انواع مختلفی از ربات ها در حال حاضر با موضوعات مختلفی همچون “آموزشی”، “بازی”، “جستجوگر”، “رسانه ای”، “سرگرمی”، “ورزشی”و از این قبیل ایجاد شده و به کاربران خود سرویس می دهند.

در واقع ربات ها قادر به انجام هر کاری تکرار می کنیم هر کار و سرویس روتینی که از لحاظ نرم افزاری امکان پذیر باشد هستند و از این نظر کمک فوق العاده ای به کاربران خواهد نمود و بسیاری از کارها را برای شما آسان خواهد نمود و حتی بسیاری از این ربات ها از وبگردی های خسته کننده جلوگیری می کنند و همه ی آن کارها در تلگرام تنها با چند دکمه و سرچ در اختیار شما خواهد بود.

تلگرام روزبروز به ارتقاء api خود پرداخته و در هر آپدیت امکانات فوق العاده ای را به بخش ربات ها افزود و حتی بات های تلگرام کیبورد اختصاصی خود را دارند و یکی از مهم ترین نکات که همیشه کمپانی تلگرام بر آن تاکید نموده امنیت عالی و تمام کمال کابرانش و حفظ حریم شخصیشان بوده و این نکته در مورد بات ها هم کاملاً رعایت گردیده که در مقاله ای به طور مفصل در مورد این مسئله صحبت خواهیم کرد و اثبات خواهیم نمود که شما می توانید به تلگرام اعتماد کامل داشته باشید. کلید موفقیت تلگرام در کنار تمام نکات مثبت دیگری که دارد حفظ امنیت کامل کاربرانش می باشد.

بات ها هم همانند دیگر حساب های کاربری نام خاص خود را داشته که البته برای تمام بات ها لازم تا در انتهای نامشان”bot” نیز وجود داشته باشد.

در تایپیک اختصاصی در مورد مقدمات چگونگی ساخت ربات صحبت خواهیم نمود. البته در حالت عادی و بدون داشتن داشبورد خاصی شما باید حداقل با یک زبان برنامه نویسی همچون php یا python و یا دیگر زبان هایی که توسط api تلگرام پشتیبانی می شوند آشنایی داشته باشید تا قادر به برقرار ارتباط با api تلگرام باشید و رباتتان را به آن زبان کدنویسی کنید.

 

نظرات کاربران